Nowy projekt Comenius – spotkanie robocze na Węgrzech

W dniach 09-14 października 2009 roku w Hodmezovasarhely na Węgrzech odbyło się pierwsze spotkanie robocze nowego projektu Comenius – Uczenie się przez całe życie. Temat projektu brzmi: „Twój świat – mój świat: różnice, które nas łączą”.

Na spotkanie przyjechali nauczyciele ze szkół partnerskich z Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Bułgarii i Polski. Naszą szkołę reprezentowały panie: Małgorzata Wrona, Halina Posyłek i Iwona Lipiec. Podczas spotkania zostały podjęte decyzje dotyczące terminów kolejnych wizyt, celów projektu, zadań do wykonania między wyjazdami oraz produktów, które będą efektami naszej pracy.
Szkoła węgierska umożliwiła swoim gościom uczestnictwo w lekcji muzyki, zaprezentowała koncert przygotowany przez uczniów, zorganizowała wizytę u władz miasta, a także zaprosiła lokalne media, które zrelacjonowały comeniusowską wizytę.
Mimo niesprzyjającej pogody udało nam się zwiedzić park historyczny w Opusztaszer z Panoramą Feszty namalowaną dla uczczenia 1000 – lecia wkroczenia Węgrów na Nizinę Węgierską oraz stolicę województwa Szeged.
Następna wizyta robocza odbędzie się 20 -25.01.2010 r. w Grecji, w miejscowości Volos. Do tego czasu czeka nas szereg zadań do wykonania, których efekty zaprezentujemy naszym partnerom właśnie podczas tej wizyty.
Tym razem z nauczycielami pojadą uczniowie, którzy najaktywniej pracują na rzecz Comeniusa.

Zapraszamy całą społeczność naszej szkoły do uczestnictwa w projekcie!