Konkurs Piosenki Europejskiej

19 maja 2010 roku po raz drugi odbył się w naszej szkole konkurs piosenki europejskiej. W porównaniu z zeszłym rokiem nie tylko zwiększyła się liczba uczestników (z 7 do 10), ale też znacznie podwyższył się ich poziom artystyczny.

Kilka osób prezentowało po dwie piosenki, często w różnych językach, co wymaga, jak wiadomo, olbrzymiego wkładu pracy, choćby przy uczeniu się samego tekstu piosenek. Wreszcie wśród śpiewających pojawił się też i chłopiec, który na dodatek akompaniował sobie na gitarze.
Szanowne jury w składzie: Pani Justyna Stachowska, Pani Agata Jawor, Pani Elżbieta Błaziak i Pani Magdalena Bucoń oceniało w skali od 0 do 3 punktów opanowanie tekstu, wymowę, odbiór artystyczny, czystość dźwięku i rytm. Maksymalnie każdy z uczestników mógł zdobyć 15 punktów. Udało się to Barbarze Księskiej z klasy II B liceum i Piotrowi Porębskiemu z klasy I B liceum, którzy zaśpiewali piosenki w języku angielskim. Drugie miejsce z piosenką włoską zdobyła uczennica klasy II B LO Magdalena Proć. Trzecie miejsce „wyśpiewała po angielsku” Małgorzata Średnicka z klasy III A gimnazjum.
Dziękujemy bardzo wszystkim uczestnikom za udział w konkursie. Szczególne podziękowania należą się Pawłowi Choińskiemu z klasy I B LO, który zajmował się sprzętem nagłaśniającym.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku idea konkursu będzie kontynuowana i spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem. Uważamy, że piosenka może być doskonałym sposobem na doskonalenie znajomości języków obcych. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim i zachęcamy do śpiewania!