Warsztaty dziennikarskie w 1c LO

W miniony poniedziałek i wtorek (7,8 czerwca) nasza klasa – medialna liceum brała udział w warsztatach dziennikarskich. Prowadzącym był pan Kamil Nadolski – dziennikarz współpracujący m.in. z Kurierem Lubelskim oraz z Fundacją Nowe Media, która prowadzi warsztaty dla młodzieży, dając możliwość stworzenia własnej e-gazety w internecie.

Gość odkrył przed nami wiele tajników profesjonalnego dziennikarstwa, przeprowadzając różnorodne, bardzo ciekawe ćwiczenia, dzięki którym mogliśmy poczuć się „prawdziwymi dziennikarzami”. Krok po kroku pokazał proces tworzenia e-gazety zatytułowanej przez nas „Biedronka”, której część możecie już obejrzeć. Myślę, że w nowym roku szkolnym gazetka doczeka się kolejnych wydań i będzie ogólnodostępna dla wszystkich uczniów szkoły. Warsztaty, w których uczestniczyliśmy, połączyły w sobie dwie ważne funkcje: naukę ale także świetną zabawę:)

Izabela Drabik, redaktor naczelna „Biedronki”, uczennica klasy 1C XXVII LO