„Jej historia – Her story”

Od września 2010 w naszej szkole ruszył nowy projekt realizowany w ramach Comeniusa zatytułowany Her Story. Głównymi uczestnikami są uczniowie XXVII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie, a naszymi partnerami są uczniowie ze szkół w Rottweil w Niemczech, Thiene we Włoszech, Tampere w Finlandii i Valladolid w Hiszpanii.

Nasz projekt koncentruje się na ważnej roli kobiet we współczesnym świecie w różnych aspektach życia, polityce, nauce, kulturze, sporcie. Ma pokazać jak istotną rolę odegrały one w zmieniającym się świecie w XX wieku, porównać położenie i życie kobiet w demokracji i systemie totalitarnym. Chcielibyśmy skoncentrować się na pozytywnych zmianach, jakich dokonały kobiety na przestrzeni lat. Uczniowie poznają historie kobiet w Europie, ruchów feministycznych w swoich krajach, problemów społecznych kobiet i ich roli w życiu swojego kraju.
Sądzimy, że nasz projekt pozwoli wszystkim lepiej zrozumieć pozycję i szanse kobiet w nowoczesnym społeczeństwie. Dzięki spotkaniom i współpracy między różnymi krajami poznamy problemy i sytuację kobiet w Europie. Projekt ma zwrócić uwagę na tolerancję i równe prawa obu płci oraz dac szansę na długą współpracę partnerskich szkół.

Program wyjazdów:
Grudzień 2010 – Rottweil Niemcy
Marzec 2011 – Tampere Finlandia
Październik 2011 – Thiene Włochy (tylko dla nauczycieli)
Grudzień 2011 – Valladolid Hiszpania
Marzec 2012 – Lublin Polska