Pielgrzymka maturzystów

„By dobrze zdać maturę, jedziemy na Jasną Górę.
Nikt nauczyć nas nie może, pomóż dobry Boże!”

To jest hasło przewodnie Pierwszej Pielgrzymki Maturzystów XXVII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie do Częstochowy.
Wyjeżdżamy 9 października (w sobotę) o godzinie 7 rano. Chcąc się wczuć w sakralną atmosferę, planujemy śpiewać wspólnie z księdzem Mariuszem religijne pieśni przy akompaniamencie gitary pani Izabeli Łukasik. Po sześciu godzinach powinniśmy dotrzeć do Częstochowy, aby mieć trochę czasu na zwiedzanie.
Modlitwy rozpoczynamy o godzinie 1730 od udziału we Mszy Świętej, której będzie przewodniczył Ks. Bp Mieczysław Cisło.
Zabieramy świece, czapki, szaliki i rękawiczki, aby podczas modlitwy o szczęśliwe zdanie matury nie zaniedbać zdrowia i po pielgrzymce punktualnie przybyć w poniedziałek do szkoły.
Mamy nadzieję, że nasze gorliwe modły przyniosą oczekiwane efekty, a wszystkie intencje zostaną wysłuchane.
W pielgrzymowaniu towarzyszyć nam będą: pani dyrektor, wychowawcy i katecheci z naszej szkoły.

Uczniowie klas III LO