Europejska młodzież zwiedza Lublin

Przebywający w Lublinie nauczyciele i uczniowie z Grecji, Węgier, Bułgarii, Włoch, Niemiec i Hiszpanii zwiedzali dziś ratusz i spotkali się z władzami miasta. Goście odwiedzają Lublin w ramach czwartej edycji międzynarodowego programu Comenius, organizowanego w Zespole Szkół nr 10 w Lublinie. Temat tegorocznego zjazdu brzmi : „Twój świat – mój świat: różnice, które nas łączą”. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z gośćmi z zagranicy na stronie Radia Lublin (link w dalszej części artykułu).

Jeszcze dziś młodzież wspólnie zwiedzi Państwowe Muzeum na Majdanku. Comenius jest jednym z czterech projektów edukacyjnych Unii Europejskiej. Jednym z głównych zadań programu jest szkolenie nauczycieli i współpraca z młodzieżą z różnych krajów.MCh

Źródło Radio Lublin