Sukces naszych uczniów – trzecie miejsce w grze!

W piątek 05.11.2010 uczniowie naszej szkoły – troje licealistów: Wiktoria Tarasowska, Kamila Gębała oraz Bartosz Magryta wzięli udział w grze miejskiej zorganizowanej przez Gimnazjum nr 9 w ramach trzeciej edycji Festiwalu „Ukraina w centrum Lublina”, którego celem jest pokazanie kulturowych związków naszego miasta ze wschodnim sąsiadem.

Zadaniem uczniów było odnalezienie w mieście 12 punktów: instytucji, fundacji i organizacji prowadzących działalność promującą współpracę polsko-ukraińską oraz rozwiązanie w tych miejscach zadań dotyczących Ukrainy. Zadania wymagały wykazania się wiedzą z dziedzin takich jak: historia, geografia, religia, architektura oraz znajomością języka ukraińskiego. Uczniowie mieli możliwość odwiedzenia Ratusza Miejskiego oraz zwiedzania kaplicy grekokatolickiej w Metropolitalnym Seminarium Duchownym.
W sobotę 06.11.2010 w Zespole Szkół nr 5 w Lublinie odbyło się podsumowanie gry i przyznanie nagród. Nasza szkoła zajęła trzecie miejsce, a nagrody wręczył Pan Oleg Horbenko Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie i Pani Elżbieta Kołodziej-Wnuk wiceprezydent Lublina.
Gra miejska jest ciekawą formą, dzięki której można zgłębić swoją wiedzę oraz poznać niezwykłe miejsca Lublina.