Smacznie i przyjemnie, ale z myślą o Innych

Przed świętami panuje ożywiony ruch w domach, na ulicach, a w marketach i centrach handlowych prawdziwy zgiełk. W szkołach zwykle trwa wyczekiwanie na ostatni przed przerwą świąteczną dzwonek. Nie wszędzie. W naszym liceum było zupełnie inaczej. Przez dwa przedświąteczne dni działała kawiarenka. W niej pyszne domowe ciasta, kawa, herbata, podawane przez urocze licealistki. Nieopodal migocąca choinka, a i muzyka w tle…

Ktoś pomyśli – każdy sposób dobry na szkolną monotonię. Niezupełnie. W szkole przez wspomniane dwa dni było niezwyczajnie. Uczniowie na przerwach przy stolikach, między jedną lekcją a drugą.Wszyscy uśmiechnięci i ożywieni jakby mniej zmęczeni.
Kawiarenkowej akcji przyświecał cel – POMÓC PRZED ŚWIĘTAMI POTRZEBUJĄCYM – na co dzień uczniom naszej szkoły.
Nikt chyba nie przewidział finału. Udało się zebrać ponad 400zł.

Organizatorzy, uczniowie klasy IIb wraz z wychowawczynią, bardzo dziękują nauczycielom i uczniom za zainteresowanie kawiarenką, a na nadchodzące miesiące mają kolejne niemniej oryginalne pomysły.