Akcja „Telewizor dla Ali”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II

Grudzień w naszej szkole był czasem szczególnym. Niedługo przecież kończy się semestr, a więc należało solidniej przyłożyć się do nauki, aby z satysfakcją i z czystym sumieniem przygotować się do rodzinnego świętowania Bożego Narodzenia. Samorząd Szkolny już finalizował wspaniałą dobroczynną akcję pod hasłem: „Telewizor dla Ali”.

Okazało się, że wielu uczniów naszej szkoły na dobre zapamiętało naukę ukochanego papieża Jana Pawła II. Zbiórka przerosła nasze oczekiwania. Historia niepełnosprawnej koleżanki poruszyła serca nawet tych opornych uczniów. Można by rzec, że dokonaliśmy maleńkiego cudu,dopisując do historii koleżanki szczęśliwe zakończenie. Zrozumieliśmy, że ,,Nigdy nie jest tak, żeby człowiek, czyniąc dobrze drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością.” Moment wręczenia telewizyjnego prezentu był również niezwykły. Wspólne kolędowanie, serdeczna świąteczna atmosfera poruszyła serca nauczycieli i uczniów.
Była to dla wszystkich nas wspaniała lekcja pokory i wiary, że warto pomagać spełniać marzenia, tylko czasami trzeba odważyć się zapukać do otwartych serc nie tylko dorosłych ludzi.