Bal gimnazjalny 2011

W dniu 5 marca br. w naszej szkole Gimnazjum nr 8 w Lublinie odbył się coroczny bal gimnazjalny dla klas trzecich. Oficjalnie otwarcie przewidziane zostało na godzinie 1600. W tym celu wszyscy uczestnicy balu zgromadzili się o wyznaczonej porze przed salą gimnastyczną. Bal rozpoczął się od zatańczenia poloneza przez uczniów klas trzecich i na szczęście przebiegł bez żadnych komplikacji.

Po uroczystym polonezie głos zabrała dyrektor naszego gimnazjum Urszula Łapińska-Łubniewska. Po krótkim przywitaniu otworzyła bal. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy udali się do swoich pięknie udekorowanych sal. Klasa III A swoją klasę udekorowała w stylu filmowym, zaś III C na kształt kasyna. Nasza klasa III B wykazała się oryginalnością i wymyśliła, że tematem przewodnim dekoracji będzie „Księżycowa noc w mieście”. Oczywiście wszystkie klasy zaopatrzyły się w jedzenie i picie takie jak: pizza, ciasta, kanapki, sałatki, soki i inne pyszności. Po krótkiej degustacji wszyscy niechętnie podchodziliśmy do tańczenia. Na szczęście nie minęła jeszcze godzina, gdy większość z nas świetnie bawiła się i tańczyła w sali gimnastycznej. Nastrój na sali był wyjątkowy i tajemniczy. Dla lepszej zabawy paliły się tylko kolorowe światła, zaś wokół nas unosiła się niezwykła mgła. DJ idealnie dopasował muzykę do naszych potrzeb, dzięki czemu mogliśmy się wyszaleć tańcząc.
Bal zakończył się wspólnym tańcem w kółku wszystkich klas razem z panią dyrektor Urszulą Łapińską-Łubniewską, panią wicedyrektor Hanną Cudną, oraz wychowawczyniami: panią Jolantą Migdał, panią Krystyną Lenartowicz i panią Jolantą Kociubą. Gdy ogłoszono oficjalne zakończenie balu o godzinie 22.00 wszyscy uświadomili sobie, że trwał za krótko. Wspólnie postanowiliśmy przedłużyć bal organizując tańce na korytarzu. Niestety zabawa nie mogła trwać długo i musieliśmy zabrać się za sprzątanie. Po sprzątnięciu klas, wszyscy rozeszli się do domów. Nasz bal okazał się wyjątkowy i z pewnością długo pozostanie w naszej pamięci. Wszystkie dekoracje stworzyły wyjątkowy nastrój, zaś doskonała muzyka pozwoliła nam nie tylko się wytańczyć ale i wyszaleć. Każdy z nas ma nadzieję, że będzie jeszcze okazja na powtórzenie tego magicznego wieczoru.

Ewelina Różańska kl. 3b