Wideokonferencja w ramach projektu Comenius

Dnia 23 marca 2011 uczniowie XXVII LO uczestniczący w projekcie Comenius „Her story” wzięli udział w wideokonferencji łącząc się przez skypa z partnerami z Niemiec, Finlandii, Włoch i Hiszpanii. Było to kolejne zadanie realizowane w ramach naszego projektu poświęconego roli kobiet we współczesnym świecie.

Na początku uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez partnerów z Hiszpanii. Następnie przyszła kolej na naszą prezentację. Paweł Błaszczak i Adrian Giszczak odczytali po angielsku wiersze poświęcone kobietom „Women are beautiful” i „The beauty of a woman”. Pomiędzy nimi Basia Księska zaśpiewała piosenkę Barbary Streisand „Woman in love”. W finale Magda Proć wykonała piosenkę Alicji Majewskiej „Być kobietą” w czasie której kilka dziewcząt zaprezentowało choreografię taneczną. Całość programu oglądała i oklaskiwała reszta uczniów biorąca udział w projekcie. Później przyszła kolej na pokazy naszych partnerów z zagranicy.

Wideokonferencję przygotowali uczniowie pod opieką Dariusza Rała i Grażyny Polakowskiej-Łaszkiewicz.