Tour de Zemborzyce

W czwartek, 26 maja 2011 roku grupa kilkunastu osób z naszej szkoły wzięła udział w rajdzie rowerowym. Zbiórka była o godzinie 7.15 . Wszyscy przybyli punktualnie na swoich rowerach. Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego, ruszyliśmy najpierw ulicą Jana Pawła II. Po drodze wstąpiliśmy na stację benzynową w celu napompowania kół naszych pojazdów. Po 5 minutach byliśmy gotowi do dalszej jazdy. Jechaliśmy drogą rowerową wśród malowniczych łąk i majowych krajobrazów nadbystrzyckich terenów. Było bardzo ciepło i słonecznie. Około godziny 8.40 dotarliśmy do ośrodka wypoczynkowego Marina spotykając przy tym rówieśników z innych lubelskich szkół jadących w rajdzie.

Potem rozpoczął się czas wypoczynku po podróży i psychicznego przygotowania do wyścigu. Uczniowie z naszej szkoły także zrobili sobie przerwę na posiłek i chwilę oddechu. Na początku, między godziną 12 a 13, wystartowali chłopcy i dziewczęta z klas pierwszych. W dziesięciominutowych odstępach ruszali kolejni zawodnicy z wyższych klas. Trasa przebiegała na około Zalewu Zembrzyckiego . Dystans był równy 13 km jazdy nie tylko drogami rowerowymi ale także wąskimi i wyboistymi dróżkami. Nie każdemu udało się ukończyć morderczego wyścigu, ale mimo to wszyscy byli szczęśliwi i uśmiechnięci. Oprócz rowerowych potyczek odbył się również konkurs plastyczny, dzięki któremu nasza szkoła wzbogaciła się o nowy sprzęt sportowy.
Naszym największym sukcesem była wygrana naszego kolegi, Macieja Grabowskiego , który jako pierwszy ukończył rajd wśród chłopców z klas 1. Grupa osób, którym rodzice nie zezwolili na samodzielny powrót do domu, wróciła z Zemborzyc razem z parą nauczycieli – panią I. Powęzką i panem R. Wróblewskim pod szkołę koło godziny 15.30. Podczas tego wyjazdu panowała świetna atmosfera, opaliliśmy się i poprawiliśmy naszą kondycję. Uważam, że tego rodzaju imprezy są świetnym sposobem spędzania czasu i rozwijania swoich umiejętności fizycznych. Mam nadzieję, że w przyszłym roku także się tam wybiorę.

Marcin Kusyk kl. 2 b gimnazjum