IX edycja międzygimnazjalnego konkursu „CHEMIONERZY”

Dnia 3 czerwca 2011 roku w Zespole Szkół numer 10 w Lublinie, odbyła się dziewiąta edycja konkursu chemicznego o nazwie „Chemionerzy”, przygotowana przez nauczycieli chemii tutejszej szkoły. Wzięło w nim udział dziewięć szkół: Gimnazjum z Krzczonowa, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 7, Gimnazjum nr 8, Gimnazjum nr 9, Gimnazjum nr 10, Gimnazjum nr 15, Gimnazjum nr 19 oraz Gimnazjum nr 25 w Lublinie.

Konkurs zaczął się po godzinie 9:00. Na początku nastąpiło przywitanie gości przez Panią Dyrektor Urszulę Łapińską-Łubniewską. Później dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, prof. dr hab. Stanisław Pikus zabrał głos. Po uroczystym rozpoczęciu prowadzący przypomnieli zasady konkursu. Po chwili mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie na cześć Marii Curie-Skłodowskiej w wykonaniu uczniów gimnazjum nr 8. Przed godziną 10:00 wyłoniono najlepszego gracza do dalszej zabawy. Pierwszą uczestniczką okazała się uczennica Gimnazjum nr 10 w Lublinie. Według regulaminu, każdy zawodnik miał możliwość dobrania sobie osoby pomagającej jej w grze. O godzinie 10:25 rozpoczęła się przerwa, podczas której swoim śpiewem zachwyciły nas maturzystki Liceum Ogólnokształcącego nr 27. Następnie oglądaliśmy pokaz tańca byłej uczennicy tutejszego liceum, Dagmary Barańskiej. Jednak największe wrażenie wywarli na nas chłopcy tańczący c-walk. Następnymi uczestnikami byli uczniowie z Gimnazjum nr 19. Po zakończeniu ich gry nastąpił pokaz mody ekologicznej. Swoją grą na gitarze umilał nam czas Patryk Paluch. Po godzinie 11:00 zmagania o milion punktów rozpoczęli gracze z Gimnazjum nr 25. Kolejną przerwę urozmaicił nam tutejszy licealista Piotrek. Jego niesamowity głos oraz talent gry na gitarze zachwycił wszystkich. Ostatnimi uczestnikami naszej zabawy okazali się uczniowie z Gimnazjum numer 9. Po godzinie 12:00 podopieczni pani Justyny Stachowskiej z chóru szkolnego, przedstawili nam kilka utworów przenoszących nas w wakacyjny klimat.
Następnie Pani Dyrektor Urszula Łapińska-Łubniewska odczytała pismo od pana Krzysztofa Babisza Lubelskiego Kuratora Oświaty o potrzebie organizowania takich konkursów jak „Chemionerzy”.
Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu. Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 9, które uzyskało 125 000 punktów. Na drugiej pozycji uplasowało się Gimnazjum nr 10 z wynikiem 75 000 punktów. Trzecie również zaszczytne miejsce otrzymało Gimnazjum nr 19 z 40 000 punktów. Nasi zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy.
Całość imprezy fotografowali licealiści tutejszego zespołu szkół, Jarek Ciecierski i Maciek Twardowski. Spotkanie zakończyło się miłym poczęstunkiem dla przybyłych gości. Organizowanie takich konkursów jak „Chemionerzy” to wspaniały pomysł, ponieważ dzięki temu młodzież może rozwijać swoją pasję i mieć świetną zabawę.

Emilia Czuma kl. II „b” gimnazjum
Ewelina Witek kl. II „b” gimnazjum