Podsumowanie projektu Comenius

W dniach 6-13 czerwca 2011 odbyła się kolejna, siódma już wizyta robocza w ramach projektu Comenius. Dwaj uczniowie: Marcin Kusyk z klasy II b gimnazjum oraz Dawid Jakimiec z klasy II a liceum pod opieką pani Małgorzaty Wrony, pani Haliny Posyłek i pana Roberta Wróblewskiego polecieli do Niemiec, do Straubing. Wszyscy partnerzy zostali przyjęci bardzo ciepło przez gospodarzy. Zrekompensowało nam to prawdziwie deszczową pogodę, jaką przywitały nas Niemcy.

Oprócz prezentacji pocztówek z państw biorących udział w projekcie , spotkania z burmistrzem miasta Straubing, wspólnego zwiedzania Straubing oraz Regensburga – w tym Fabryki BMW, udziału w lekcjach szkolnych i zaśpiewania wspólnej zwrotki rapu, odbyła się degustacja przywiezionych przez wszystkich gości smakołyków. Każdy z krajów pokazał legendę swojego miasta w krótkiej inscenizacji przed publicznością. Nasza legenda o Czarciej Łapie jednogłośnie zwyciężyła.
13 czerwca zwiedziliśmy muzeum BMW w Monachium, po czym pojechaliśmy na lotnisko kończąc tym samym naszą wycieczkę do Niemiec. Jest nam przykro, ponieważ była to ostatnia wizyta z projektu „Mój świat Twój świat – różnice które nas łączą”.
Obawy przed wyjazdem okazały się być całkowicie niepotrzebne, ponieważ wyjazd był bardzo udany, poznaliśmy wielu ciekawych i interesujących ludzi a przede wszystkim podszlifowaliśmy nasz język angielski oraz niemiecki. Mam nadzieję że jeszcze nie raz wezmę udział w tego typu projekcie.

Marcin Kusyk kl. 2 b