Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

W dniu 21.09.20011 roku uczniowie klasy II b Gimnazjum wraz z wychowawczynią wybrali się do Ogrodu Botanicznego w Lublinie. Pogoda nie zawiodła. Ranek był wprawdzie dość chłodny, ale później przejaśniło się tak, że ciepłe promienie słońca towarzyszyły nam do końca wyprawy. Już na miejscu, po zapoznaniu się z regulaminem zwiedzania ogrodu, przeszliśmy wzdłuż alei z różnorodnymi roślinami wodnymi i bagiennymi.

Jednak najciekawsze momenty wycieczki maiły dopiero nastąpić. Niesamowite wrażenie wywarła na nas wszystkich wizyta w szklarni, w której mogliśmy podziwiać różnorodność niespotykanych w naszych warunkach klimatycznych roślin. Wycieczka była bardzo udana, co potwierdzają zdjęcia. Ich autorką jest uczennica klasy II b, Michalina Niedźwiadek.

Sprawozdanie z wycieczki do Ogrodu Botanicznego autorstwa Kajetana Dropka.

On 21st September our school was celebrating Days of our Patron Grażyna Chrostowska. Because of this special time the head teacher let us go outside for sightseeing. Our form teacher suggested going to Botanical Garden and we accepted the idea gracefully.
We met at the school front door at sharp 9 and next went to the bus stop. After a short bus trip we had to walk a little as there is no communication link between our school and Botanical Garden.