I „A” LO na pokazach z ratownictwa

Ratownictwem (choć wodnym) pasjonuję się od lat. Nieprzypadkowo więc rozpocząłem w tym roku naukę w klasie o profilu biologicznym z podstawami ratownictwa medycznego. Bardzo się ucieszyłem, gdy wychowawca oznajmił nam, że 23 września weźmiemy udział w pokazach ratownictwa w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki.

Nie zawiodłem się – było niesamowicie. Fantomy, profesjonalni ratownicy, możliwość zdobycia umiejętności i przećwiczenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej! Cała klasa z ogromnym zaangażowaniem brała udział w zajęciach na Uniwersytecie Medycznym. A potem przeszliśmy do Szpitala Dziecięcego przy ul. Chodźki, pozostając cały czas pod wrażeniem tego, czego doświadczyliśmy w piątkowe przedpołudnie. Może kiedyś my będziemy ratować ludzkie życie. Wspólne ćwiczenia i wyjście posłużyło naszej klasie na lepszą integrację i wzajemne poznanie się aby zespół nasz stanowił zgraną drużynę przez najbliższe trzy lata.

Wojtek Łoś, I „a” LO