Lubelski Festiwal Nauki

Dnia 23. września młodzież z Zespołu Szkół Nr 10 wzięła udział w Lubelskim Festiwalu Nauki. Uczniowie z klas 3cg, 3 bl i 3cl interesujący się językiem i kulturą Włoch przenieśli się na chwilę, choć tylko myślami i wyobraźnią, w niezwykłą podróż.

Wylądowali w Mediolanie, by stamtąd udać się w jedne z najurokliwszych zakątków Piemontu. Alpejskie ośnieżone szczytu zapraszały swoją nieosiągalnością, a zielone doliny zachwycały świeżością. Na drodze nie zabrakło prawdziwych alpejskich krów. W tej bajecznej krainie można było zapoznać się także z rodzimymi mieszkańcami tych ziem i ich niezwykłą kulturą. Swoje tradycje kultywują do dziś, chociażby wypiekając chleb i produkując sery według bardzo starych receptur. Przewodnikiem tej niezwykłej podróży była Pani dr Elżebieta Kolbus pracownik Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych KUL. Wykład z prezentacją multimedialną nosił tytuł Wędrówki po Włoszech: Na alpejskich szlakach.