XXVII LO na 27. Pielgrzymce maturzystów lubelskich na Jasną Górę

W ubiegłą sobotę (15 października 2011r.) uczniowie klas trzecich wraz z nauczycielami wybrali się na pielgrzymkę do Częstochowy. Każdy z uczestników wiózł ze sobą różne intencje m.in. o pomyślne zdanie matury, opiekę Bożą i potrzebne łaski Ducha Świętego. Po dotarciu na miejsce każdy miał czas na indywidualną modlitwę przed Jasnogórską Madonną, zwiedzanie bazyliki, skarbca oraz wieży, z której można było podziwiać panoramę Częstochowy i okolic.

Maturzyści o godzinie 17.00 zebrali się w bazylice, by uczestniczyć we Mszy świętej odprawianej w ich intencji przez ks. biskupa Józefa Wróbla. O 20.00 wszyscy zebrali się na wspólną modlitwę różańcową. Bezpośrednio po niej odbył się Apel Jasnogórski, po którym pielgrzymi udali się na Wały Jasnogórskie, aby uczestniczyć w drodze krzyżowej.
Atmosfera panująca podczas pielgrzymki sprzyjała modlitwie i wewnętrznemu wyciszeniu. Wśród zebranych wyczuwało się pragnienie modlitwy i zaufania Bogu.