GŁÓWNA NAGRODA DLA UCZENNICY NASZEGO LICEUM

Uczennica naszego liceum – Magda Falenta z klasy 2c – zajęła pierwsze miejsce w Konkursie organizowanym przez Panią Profesor Lenę Kolarską-Bobińską – Posła do Parlamentu Europejskiego – na temat: „Jaka powinna być rola Partnerstwa Wschodniego w Polityce Polski i Unii Europejskiej”. Nagrodą główną jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego.

Wychowawca: mgr Joanna Łoś

Osoby przygotowujące: mgr Joanna Łoś – język polski, dr Mariusz Kasprzak – historia, wiedza o społeczeństwie.

Wrażenia szczęśliwej laureatki

W samo południe, 9 grudnia 2011 r., w IBB Grand Hotel Lublinianka w Lublinie odbyło się oficjalne wręczenie nagród zwycięzcom skierowanego do uczniów konkursu na esej o Roli Partnerstwa Wschodniego. Wśród laureatów znalazłam się także i ja. Zachęcona w czerwcu przez nauczyciela historii i wos – u, spróbowałam swoich sił w pisaniu na taki ważny temat, jakim jest Unia Europejska. Dodatkowo w trakcie analizowania myśli, motywowała mnie nagroda – wyjazd do Brukseli i zwiedzanie Parlamentu Europejskiego. Ostatecznie udało się – jadę! 🙂
Powróćmy do piątku – 9 grudnia, gdy targały mną emocje ekscytacji oraz mała trema. Po wejściu, powitał mnie klimatyczny i gościnny hol, ale miejscem spotkania miała być sala biblioteczna. Po wkroczeniu do pomieszczenia i gratulacjach różnych osób, rozpoczęło się oficjalne ogłoszenie wyników. Nawet nie dam rady wymienić wszystkich ludzi, bo było ich naprawdę sporo. W skład jury wchodzili: prof. Marek Pietraś, prof. Lena Kolarska-Bobińska, poseł do Parlamentu Europejskiego oraz JM Rektor dr Michał Gołoś. Przed wręczeniem biletów do Brukseli i drobnych upominków, JM Rektor dr Michał Gołoś uraczył nas – widzów, długą i jakże interesującą przemową o tym, jak młodzi ludzie podeszli do tego tematu – mieli świeże spojrzenie na rolę Partnerstwa Wschodniego. Następnie jury, gratulując sukcesu, przekazywało laureatom nagrody oraz prowadzącym nauczycielom dyplomy. W tym roku wygrali bilety do Brukseli, oprócz mnie: Patryk Jastrzębski i Marcin Zakrzewski. Na koniec, impreza została uwieczniona na zdjęciach, które będą źródłem wspomnień w przyszłości.
Szczerze mówiąc, nie myślałam, że kiedyś wygram tak wspaniałą nagrodę. Pisałam spontanicznie, pod wpływem myśli. Z pewnością wycieczka do Brukseli dostarczy mi niezapomnianych wrażeń oraz będzie doskonałym uzupełnieniem lekcji wos-u. Dzień był bardzo fajny, ,,chwila oderwania’’ od szkolnych zajęć i obowiązków, ale teraz czas na naukę.
Magda Falenta, klasa II c LO