Relacja z Dnia Sportu

Dzień 1 czerwca 2012 był w Zespole Szkół nr 10 w Lublinie Dniem Sportu.
Konkurencje sportowe były przeprowadzone w formie rywalizacji w dwóch grupach: pierwsza grupa to klasy I-II Gimnazjum, druga grupa to klasy III Gimnazjum oraz klasy I-II LO.

Klasy I i II Gimnazjum wzięły udział w konkursach i zabawach ze współzawodnictwem oraz w konkursie wiedzy o EURO 2012 i ruchu olimpijskim.
Klasy III Gimnazjum i klasy I i II XXVII LO rozegrały 2 mecze w piłkę nożną i unihokeja.

Klasy I i II Gimnazjum rywalizowały w dwóch drużynach:
I – drużyna to uczniowie klas A (1a+2a)
II – drużyna to uczniowie klas B (1b+2b)

Ostateczne zwycięstwo odniosła drużyna „A” zdobywając 59 pkt. Drużyna klas „B” uzyskała 39 pkt. Drużyny te rozegrały też mecz w piłkę nożną. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla drużyny „A”.

Mecz w piłkę nożną pomiędzy klasami III Gimnazjum a klasami LO zakończył się zwycięstwem 10:2 dla drużyny Gimnazjum. Po wyrównanej walce w unihokeja lepsza była również drużyna Gimnazjum wygrywając 9: 7 z drużyną LO . W meczu w unihokeja nie zabrakło w każdej drużynie dziewcząt.

Dzień sportu zakończył się meczem pomiędzy nauczycielami a uczniami w UNHOKEJA. Pierwszą połowę nauczyciele zagrali z uczniami z LO, a druga z uczniami z Gimnazjum. Zwycięstwo odnieśli nauczyciele 7:0.