Spotkanie z Panią Małgorzatą Karoliną Piekarską – dziennikarką i pisarką

Grupa uczniów z klasy 2a i 3b gimnazjum wybrała się w dniu 4 czerwca 2012 roku do filii MBP przy ul. Leonarda 18, aby spotkać się z Małgorzatą Karoliną Piekarską.

Małgorzata Karolina Piekarska to dziennikarka prasowa i telewizyjna. Pisarka i felietonistka. Jako reporter oraz wydawca śledzi bieżące sprawy w TVP Info gdzie zajmuję się programami informacyjnymi.

W miesięczniku „Cogito” publikowała reportaże, wywiady z gwiazdami oraz felietony w rubryce „Wzrockowisko”, które zostały zebrane i w 2002 r. wydane w formie książki o tym samym tytule.
Współpracowała z „Victorem Gimnazjalistą”, na którego łamach w odcinkach publikowana była „Klasa pani Czajki”. Obecnie odpowiada na listy czytelników w „Magazynie Szczęśliwej Nastolatki 13-stka”. Autorka dwóch młodzieżowych kryminałów „Tropicieli” i „Dzikiej” oraz książki „Dziewiętnastoletni marynarz”.

Do osobistego kontaktu z pisarką uczniowie zostali zaproszeni przez pracowników biblioteki publicznej przy ul. Leonarda, a zachęceni przez bibliotekarkę szkolną Dorotę Świetlicką-Cenkałę oraz nauczycielkę języka polskiego panią Marię Kamolę. W spotkaniu w literackim wnętrzu udział wzięli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 46 wraz ze swoimi opiekunkami. W trakcie spotkania młodzi czytelnicy usłyszeli wiele ciekawych informacji od autorki: poznali jej twórczość, szczegóły z biografii oraz plany artystyczne. Mogli obejrzeć prezentacje o jej książkach i bohaterach, zadać różne pytania, zakupić omawiane tytuły oraz uwiecznić się na zdjęciach. Impreza była bardzo ciekawa a niektórzy jej uczestnicy wyrazili nawet chęć zapisania się do biblioteki.