Po wiedzę do „Kopernika”

Dnia 3 października dwie klasy gimnazjalne naszej szkoły wzięły udział w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik. Jest to miejsce pełne wynalazków i urządzeń rozwijajacych i powiększających naszą wiedzę, czego mogli doświadczyć uczniowie klas 3a oraz 3b. A oto kilka zdjęć zrobionych podczas wycieczki.

Po przybyciu na miejsce, zdążyliśmy jeszcze wybrać się do Złotych Tarasów, gdzie każdy mógł zjeść ciepły posiłek lub pooglądać wystawy sklepów naszej stolicy. W Centrum Nauki „Kopernik” pojawiliśmy się punktualnie o 14.30. Pan przewodnik rozdał nam bransoletki identyfikacyjne oraz karty, dzięki którym mogliśmy korzystać ze wszystkich atrakcji, jakie się tam znajdowały. Poznaliśmy wiele ciekawych wynalazków i sposób, w jaki działają. Było tam kilka działów z urządzeniami różnego typu, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wszyscy byli zainteresowani, a niektórzy dochodzili do wniosku, że nauka daje nieograniczone możliwości. Wycieczka była udana i ciekawa mimo niesprzyjającej pogody, uczestniczyli w niej uczniowie trzecich klas gimnazjum, którzy w trakcie tej wyprawy połączyli przyjemne z pożytecznym. Chcielibyśmy mieć możliwość zorganizowania podobnego wyjazdu na koniec roku szkolnego.