Seminarium dla nauczycieli UE

Nauczycielka naszej szkoły, pani Małgorzata Wrona w dniach 3 – 6 października 2012 r. uczestniczyła w seminarium dla nauczycieli UE, pracujących nad unijnymi projektami edukacyjnymi.

Taką nagrodą wyróżniono cztery nauczycielki z całej Polski. Seminarium odbyło się w Le Mans, we Francji. Obok gospodarzy, nauczycieli z Francji, byli tam też Niemcy, Hiszpanie, Słowacy i Cypryjczycy. Pani Małgorzata Wrona zaprezentowała wszystkim uczestnikom naszą szkołę i jej osiągnięcia we współpracy z zagranicznymi partnerami, a także Lublin i Lubelszczyznę. Udział w seminarium zaowocował powstaniem nowego projektu: „ What about renewable energies in your country?”. Projekt będzie realizowany od listopada do maja, a obok Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie, która jest jego koordynatorem, uczestniczą w nim szkoły z Francji, Hiszpanii i Niemiec. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie świetnie poradzą sobie z nowym, ekologicznym wyzwaniem, znajdą wielu zagranicznych przyjaciół, pogłębią swoje umiejętności językowe i komputerowe.