Prezentacja projektów edukacyjnych

Piątek 25 stycznia należał do trzecioklasistów z gimnazjum. Wtedy to uczniowie zaprezentowali 11 przygotowanych przez siebie projektów – efektów swojej długiej pracy.Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii i przeczytania relacji uczniów z pracy nad projektami.
Projekt edukacyjny z chemii pt. „Woda darem życia i żywiołem” wypadł świetnie. Praca w grupie przebiegła bardzo sprawnie.
Udaliśmy się nawet na wycieczkę i wiele z niej nauczyliśmy się. Dowiedzieliśmy się, że pH Bystrzycy wynosi 7, co oznacza, że odczyn jest obojętny, ale nie jesteśmy pewni czy nie ma w niej bakterii. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem ilości zanieczyszczeń w tej rzece.
Inna grupa przeprowadziła wywiad z Panem Stanisławem Jakubowskim – projektantem wodociągów i kanalizacji wiejskich, który pracuje blisko nas , na Świcie. Pan poinformował nas o zaostrzonych normach unijnych dotyczących czystości wód, np. zawartość żelaza nie może przekraczać 0,2mg/l. Dowiedzieliśmy się również, że do odkażania wód używa się chloru, ozonu oraz ultrafioletu.
Projekt ten był bardzo bogaty w wycieczki, doświadczenia oraz inscenizacje o wodzie. Zainteresował nas bardzo i wzbogacił naszą wiedze w nowe wiadomości i umiejętności z chemii.

Natalia Wilczewska kl.3b gimnazjum