Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Kim byli Żołnierze Wyklęci? Dlaczego tak ważne jest przywrócenie im pamięci? To ludzie, którzy po zakończeniu wojny nie złożyli broni i nadal walczyli o Polskę wolną i demokratyczną. Po raz trzeci 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.Tego dnia w 1951 roku, w więzieniu UB przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie zostali zamordowani członkowie IV Komendy Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość: Łukasz Ciepliński, Mieczysław Kawalec, Józef Batory, Adam Lazarowicz, Franciszek Błażej, Karol Chmiel i Józef Rzepka. Po raz pierwszy Dzień obchodzono w 60. rocznice ich śmierci, 1 marca 2011 roku.
Delegacja naszej szkoły razem z opiekunem p. Marzeną Dudek uczestniczyła w uroczystej mszy świętej w kościele p.w. Świętej Rodziny oraz w sesji historycznej p.t. Sylwetki „Żołnierzy Wyklętych”.