Klasa bezpieczeństwa wewnętrznego i warsztaty pożarnicze

W dniach 14 i 15 marca w naszej szkole zostały przeprowadzone warsztaty pożarnicze zorganizowane przez uczniów klasy I a liceum, Adama Mazura i Agnieszkę Bronisz. Na spotkaniach pojawiły się trzecie klasy naszego gimnazjum i klasa I liceum. W ciągu tych dwóch dni poznaliśmy zasady i sprzęt stosowane przez straż pożarną.
W programie zajęć było między innymi: zaprezentowanie sprzętu gaśniczego, porównanie współczesnych wozów strażackich z pojazdami używanymi w czasach PRL-u oraz projekcja kilku filmów szkoleniowych i pokaz budowania linii gaśniczej. Uzupełnieniem wykładu była prezentacja multimedialna licząca dokładnie 198 slajdów, w której zamieszczone były zdjęcia różnych typów pojazdów i sprzętu strażackiego. Dodatkowo w dniu 18 marca na parkingu szkolnym odbyły się pokazy ratownictwa technicznego przygotowane przez strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Lublinie. Dowódca omawiał poszczególne czynności wykonywane przez strażaków podczas wydobywania rannej osoby z zakleszczonego pojazdu. Ostatnim punktem zajęć była wycieczka klasy I a liceum do jednostki strażackiej w dniu 18 marca. Na własnej skórze mogliśmy doświadczyć ciężkiej pracy strażaka, rozwijając linię gaśniczą, zakładając aparat powietrzny i kombinezony ochronne, mieliśmy przy tym wiele zabawy.
Cały projekt wzbogacił wiedzę uczniów klasy bezpieczeństwa wewnętrznego na temat pożarnictwa.