Święto Szkoły

To było prawdziwe święto naszej szkoły. Był czas na chwilę refleksji i na dobrą zabawę. Zaczęło się od oficjalnej części kiedy to wspominaliśmy Patronkę – Grażynę Chrostowską.

Wspaniale jej wiersze zinterpretowały uczennice gimnazjum. Na sali zapanowała wtedy zupełna cisza. Dobrą ilustracją czasów naszej patronki była rekonstrukcja historyczna z „Kamieni na szaniec’ w wykonaniu klasy 2a gimnazjum. Po wyprowadzieniu pocztu sztandarowego prowadzienie imprezy przejęli wyłącznie uczniowie. I naprawdę działo się wiele! Ci odważniejsi prezentowali swoje pasje np. artystyczną biżuterię, rysunek, maski przeciwgazowe czy rytmiczne tworzenie dźwięków czyli beatbox. Były rywalizacje międzyklasowe w tworzeniu plakatu ‚Wiem co jem”, karaoke i kalamburach. A było o co walczyć – przekonali się o tym zwycięzcy – klasa 2a gimnazjum, wygrywając jeden dzień bez odpytywania i ocen niedostatecznych. A na zakończenie… nie obyło się bez przeboju Ona Tańczy Dla Mnie. Śpiewali wszyscy!