II miejsce w Grze Miejskiej

Ucieczka przed agentami SB, przesłuchanie w Biurze Urzędu Bezpieczeństwa, pomoc opozycjonistom, musztra w obozie dla internowanych to tylko niektóre z zadań, jakie miał do wykonania patrol Ósemka Lublin czyli: Klaudia Witek, Mateusz Dobiecki, Czarek Drzewicki, Michał Mazurkiewicz i Olek Rał razem z opiekunem Marzeną Dudek.

Wszystko to działo się podczas Gry Miejskiej organizowanej przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Represjonowanych w Specjalnych Obozach Wojskowych 1882 – 1983. Biegając z mapą po lubelskim Starym Mieście rzeczywiście mogliśmy się przenieść w czasy stanu wojennego. Niełatwo było przemknąć niezauważonym z niepodbitą legitymacją, wszędzie czaili się agenci, w Biurze UB musieliśmy składać wyjaśnienia, ale udało nam się też pomóc żonie i matce internowanych. Gratulujemy harcerzom świetnie przygotowanych zadań! Już mamy ochotę na kolejną taką grę!