„Deutsch Wagen Tour” w Zespole Szkół nr 10 w Lublinie

5 czerwca 2013 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie uczestniczyli
w niecodziennej lekcji języka niemieckiego, prowadzonej przez lektorkę Deutsch Wagen Tour, p. Katarzynę Niedźwiedź. Przybyła ona do naszej szkoły
w ramach akcji promującej język niemiecki w Polsce, organizowanej przez Instytut Goethego w Warszawie.

Uczniowie pierwszych i drugich klas gimnazjum, uczący się języka niemieckiego, wzięli udział w warsztatach, łączących gry i zabawy z nauką języka. Dla najbardziej aktywnych przewidziane były atrakcyjne, drobne upominki.

A oto wypowiedź jednej z uczennic uczestniczącej w tych zajęciach:
5 czerwca przed naszą szkołą pojawił się niezwykle kolorowy samochód,
na którym widniały niemieckie napisy. Zaintrygował szczególnie nas, czyli gimnazjalistów, którzy uczą się tegoż języka. Co się okazało? Przyjechała nim lektorka, która w ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour zachęca Polaków do uczenia się języka Goethego.

Dzięki różnorodnym, ciekawym i pobudzającym wyobraźnię grom
i zabawom, wśród których nie zabrakło rysowania własnych karykatur, mogliśmy poszerzyć słownictwo, nabrać pewności w wypowiadaniu się
w obcym języku. Nie bez znaczenia jest fakt, że dostaliśmy szansę zdobycia atrakcyjnych nagród. Najlepszym potwierdzeniem naszego entuzjazmu
i zadowolenia są uśmiechnięte miny uczniów na załączonych zdjęciach.

Bez żadnego wahania mogę powiedzieć, że takie wesołe lekcje są bardzo potrzebne i pomagają pokonywać bariery językowe, które, niestety, ciągle jeszcze nam towarzyszą.

Dominika Cichocka, kl. Ib