Jedziemy się integrować

W środę 25 września klasy pierwsze naszego liceum wybrały się na wycieczkę do Puław, Dęblina, Czarnolasu, Zwolenia i Nałęczowa. Pierwszym przystankiem był Dęblin, gdzie zwiedziliśmy Muzeum Lotnictwa. To miejsce szczególnie spodobało się uczniom z I a czyli klasy bezpieczeństwa wewnętrznego. Potem podążyliśmy śladami Jana Kochanowskiego. Już niebawem będziemy poznawać bliżej twórczość tego poety, więc zdobytą wiedzę z pewnością wykorzystamy na lekcjach. W Czarnolesie odwiedziliśmy Muzeum Jana Kochanowskiego, a w Zwoleniu zajrzeliśmy do Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, by zobaczyć grób, gdzie spoczywa Jan Kochanowski i jego rodzina. Punktem kolejnym naszej wyprawy był Nałęczów i ognisko w Mini Zoo. Tam spędziliśmy czas na rozmowach i śpiewach przy ognisku. Spacerowaliśmy też po zoo, oglądając zwierzęta. Wycieczkę zaliczamy do udanych, bo poznaliśmy lepiej naszych kolegów, koleżanki i nauczycieli. Mogliśmy wypocząć w środku tygodnia i nauczyć się czegoś nowego.

Adam Tomkowicz, kl.1b XXVII Liceum Ogólnokształcące.