Europejski Dzień Języków

27 września uczniowie Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie reprezentowani przez klasę IIa LO i IIIa Gimnazjum nr 10 im. Grażyny Chrostowskiej pod opieką wychowawców p. Małgorzaty Wrony i p. Magdaleny Bucoń uczestniczyli  w Europejskim Dniu Języków w Lublinie. Rozpoczęliśmy świętowanie od parady klas językowych lubelskich szkół. Nasi uczniowie przygotowali flagi krajów, których języków uczą się w naszej szkole. Następnym punktem programu była autorska wersja programu „Dzień dobry, tu Lublin”. Cudzoziemcy mieszkający na Lubelszczyźnie wypowiadali się na temat swoich doświadczeń, miłych i gorszych momentów w naszym kraju. Byli to przedstawiciele między innymi: Ukrainy, Irlandii, Włoch, Hiszpanii i Turcji. Wywiady z cudzoziemcami były urozmaicone występami lubelskich uczniów. Zespół Szkół nr 10 w Lublinie reprezentowali uczniowie klasy IIa LO. Solistką była Agnieszka Bronisz. Akompaniowali jej: Patryk Galant i Adam Mazur.

W tym samym czasie 10 zespołów z lubelskich szkół brało udział w językowo-kulinarnej grze miejskiej. Zwycięzcami gry była drużyna naszego liceum w składzie: Wojciech Łoś( IIIa LO ), Dawid Kowalczyk, Mateusz Sołyga, Robert Kołbun i Wojciech Mącik, wszyscy z IIa LO. Drugie miejsce zajęli uczniowie kl. IIIa gimnazjum w składzie: Aleksander Rał, Mateusz Dobiecki, Łukasz Ziętalski, Michał Mazurkiewicz i Klaudia Witek. Trzecie miejsce zajęli uczniowie II LO im. J. Zamojskiego w Lublinie. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.