Klasa Ia w Biblio

Multimedialna Biblioteka Biblio w Lublinie działa na osiedlu Błonie od czerwca ubiegłego roku. Nasza wychowawczyni pani Maria Stępień zabrała uczniów klasy 1a liceum na wycieczkę do niej w dniu 3 października. Po bibliotece oprowadzała nas jedna z bibliotekarek, która pokazywała nam różne jej zakątki. Zobaczyliśmy na przykład salę konferencyjną, w której odbywają się spotkania z ludźmi, reprezentującymi różne dziedziny kultury. Odbywają się tam często warsztaty, wernisaże, projekcje filmów, spotkania miłośników gier planszowych. Pani bibliotekarka pokazywała nam regulamin oraz wyjaśniła jak można zostać czytelnikiem. Podała adres strony internetowej, z której możemy korzystać. Obejrzeliśmy zbiory, w których znajdowały się filmy, książki , gry komputerowe. Jest także możliwość wypożyczenia lektur szkolnych oraz innych książek. Biblioteka bardzo spodobała się wszystkim uczniom. Myślę że będziemy tam częstymi gośćmi.
Marek Hunek klasa 1a liceum