Pamięci Żołnierzy Wyklętych – wystawa

ROK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH to projekt edukacyjno – historyczny, w który się włączyliśmy. W tym roku  obchodzimy 50. rocznicę zastrzelenia przez bezpiekę Józefa Franczaka „Lalka”. Jego śmierć jest datą symboliczną dla całego pokolenia tych żołnierzy polskich, którzy nie złożyli broni wraz z końcem II wojny światowej i kontynuowali walkę o niepodległość. To doskonała okazja, by Historia Żołnierzy Wyklętych stała się tematem bliskim nam wszystkim. Biblioteka szkolna przygotowała z tej właśnie okazji wystawę poświęconą tym zapomnianym żołnierzom, szczególnie zaś tym z Lubelszczyzny. Zapraszamy do poznania historii Lalka, Inki, Zapory i wielu innych…. – w galerii segmentu B naszej szkoły.

„Wystawę oto macie dziś,/skoro najlepszą bronią pamięć/ I groźną tej wystawy myśl, /że wolnych ludzi nic nie złamie”

1 marca-21 października 2013
ROK ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH