29. Pielgrzymka Maturzystów Lubelskich na Jasną Górę

W ubiegłą sobotę 19 października grupa pielgrzymów z klasy III a liceum udała się na Jasną Górę, aby modlić się w intencji matury, uczestniczyć w modlitwie różańcowej, apelu jasnogórskim oraz Drodze Krzyżowej na Wałach jasnogórskich. Każdy z pielgrzymów mógł indywidualnie ofiarować swoje intencje Matce Bożej, prosić ją o błogosławieństwo i wstawiennictwo,  żeby dobrze zdać maturę. Najważniejszym momentem pielgrzymki było uczestnictwo w uroczystej Mszy świętej odprawionej przez biskupa Artura Mizińskiego w intencji tegorocznych maturzystów. W Roku Wiary młodzież pielgrzymowała pod hasłem: „Wiem, komu uwierzyłem”. Wszystkich uczestników tej pielgrzymki –  około 3 tys. maturzystów z archidiecezji lubelskiej bardzo gorąco przywitał  o. Sebastian Matecki, podprzeor Jasnej Góry, który m.in. powiedział: „W imieniu paulinów od wieków posługujących tutaj w tym „malutkim ogniwie”, mogę powitać was i pozdrowić, bardzo się cieszę, że dokonaliście cudownego wyboru, żeby przybyć tutaj na Jasną Górę, to wielka oznaka waszej dojrzałości i waszej zdanej matury. Bo tak naprawdę wiedza jest bardzo potrzebna (…), ale tak naprawdę ważne to, co jest we wnętrzu, jak dojrzały jest człowiek, na ile dojrzewa jako człowiek w Chrystusie”.