Kulturalne mikołajki klasy IA liceum

Dzień 6 grudnia 2013r z okazji mikołajek nasza klasa spędziła dzień poza szkołą. Pierwszym miejscem , do którego udaliśmy się było Centrum Kultury w Lublinie przy ul. Peowiaków12.
Budynek zabytkowy (XVIII –wieczny klasztor sióstr wizytek) po generalnym remoncie, za unijne pieniądze, trwającym 4 lata wygląda zadziwiająco pięknie.
Oprowadzała nas pani przewodnik, pokazując m.in.: galerie, salę koncertową, księgarnię i bibliotekę. Tam odbyła się prezentacja znanych lublinian przygotowana przez chętne osoby z klasy. Słuchaliśmy informacji o postaciach takich jak: Wincenty Pol, Henryk Wieniawski , Stefan Wyszyński , Józef Czechowicz, Biernat z Lublina, Józef Ignacy Kraszewski i Hieronim Łopaciński.
Potem poszliśmy na krótki spacer ulicami: Krakowskie Przedmieście, ul. Narutowicza, ul. Peowiaków. Wspólne zdjęcie przed pomnikiem J.Czechowicza, a następnie kino w Plazie i film pt. ”Stalingrad” w reż. F. Bondarczuka.
Myślę, że dzięki temu poszerzyliśmy swoją wiedzę o nowe informacje z wielu dziedzin. Z pewnością możemy zaliczyć ten dzień do udanych.

Jagoda Nowacka kl.1”a” LO