Lekcja samorządności – spotkanie z Marszałkiem Województwa Lubelskiego (WIDEO)

Chyba nie można wyobrazić sobie lepszej lekcji na temat samorządu terytorialnego jak spotkanie z tymi, którzy podejmują decyzje dotyczące lokalnej społeczności do tego w miejscu ich pracy.

W czwartek 19 grudnia przedstawiciele naszego gimnazjum i liceum spotkali się z panem Krzysztofem Hetmanem – Marszałkiem Województwa Lubelskiego, panem Marszałkiem Jackiem Sobczakiem oraz panią Bożeną Lisowską – Radną Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Pan Marszałek Jacek Sobczak niezwykle żywiołowo i ciekawie przedstawił nam zadania samorządu terytorialnego oraz gorąco zachęcał do bycia aktywnymi i twórczymi liderami, którzy włączają się w prace najpierw na rzecz szkoły i osiedla, potem w szerszym zakresie. My prosiliśmy o podpowiedzi dotyczące chociażby wyboru najlepszego kierunku kształcenia.

Pani Radna Bożena Lisowska zwiedziła z nami Urząd Wojewódzki opowiadając o pracy Sejmiku Wojewódzkiego i przekonując nas, że mamy naprawdę duży wpływ na to jak wygląda świat obok nas. Niektórzy pochwaleni zostali za dobre odpowiedzi i aktywność. Byliśmy zachwyceni serdecznym przyjęciem, wróciliśmy o wiele bogatsi w wiedzę, bardziej przekonani co do swoich możliwości. Wszyscy uczniowie zgodnie stwierdzili, że spotkanie było bardzo udane.