Sukces w Wojewódzkim Konkursie Historycznym

W minioną sobotę 4 stycznia na Zamku Lubelskim odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu Historycznego „Mam w rodzinie bohatera” organizowanego przez Wojewódzką Radę Towarzystw Regionalnych w Lublinie i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie pod patronatem Kuratorium Oświaty i Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. Uczestniczyliśmy w podniosłej uroczystości z udziałem m.in. wiceministra edukacji, senatora RP, biskupa, dyrektora WOK-u i przewodniczącego WRTR.
Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zadanie konkursowe polegało na przedstawieniu w ciekawej formie, np. reportażu, wywiadu, kartki z pamiętnika autentycznej postaci, którą można określić mianem bohatera z okresu II wojny światowej.
Z naszej szkoły zostały wysłane do Organizatorów 3 prace konkursowe.
I miejsce zajął uczeń klasy 1b naszego liceum Adam Tomkowicz -Chrzanowski, który napisał reportaż ze spotkania ze swoim Dziadkiem, pierwsze wyróżnienie przyznano uczennicy klasy 1a liceum Patrycji Robak, która zapisała wywiad przeprowadzony z weteranem posiadającym najwyższe odznaczenie wojskowe – Krzyż Virtuti Militari. Nagrodzone prace konkursowe znajdą się niebawem na naszej stronie w zakładce Prace uczniów.
Wielkie podziękowania składamy p. Marii Stępień za opiekę w czasie przygotowania prac konkursowych i wsparcie, jakim nas obdarzyła.
Patrycja i Adam