Laureaci konkursu historycznego – Epizody historyczne

 

Epizody historyczne – Święci Niepodlegli to międzyszkolny konkurs, w którym wzięło udział kilku uczniów z klasy 1a gimnazjum. I miejsce  zdobył Piotr Wasiak za pracę na temat św. Alberta Chmielowskiego, II miejsce zajęła Wiktoria Obara, wyróżnieni zostali: Ola Popielewicz i Maciej Chojna. Opiekunem uczniów była p. Marzena Dudek.  Konkurs zorganizowany został przez Parafię Rzymsko-Katolicką p.w. Św. Jakuba Apostoła w Lublinie oraz Fundację Niepodległości.

Na wtorkowej lekcji historii gościliśmy  p. dr Piotra Gawryszczaka – wiceprezesa Fundacji Niepodległości, który przyjechał, aby zwycięzcom osobiście wręczyć nagrody. Poza tym opowiedział o żołnierzach wyklętych oraz o  porządkowaniu polskich cmentarzy i kościołów na Wołyniu, którym zajmuje się Fundacja. Okazało się, że także młodzież gimnazjalna może wyjeżdżać i  angażować się w prace w miejscach, gdzie kiedyś mieszkali Polacy.

Wyniki konkursu – Epizody historyczne