Jak to jest być studentem – czyli wyjście klasy II A na wydział informatyki UMCS

Dnia 17 stycznia część klasy II A LO udała się na Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS pod opieką p. Małgorzaty Wrony oraz p. Magdaleny Byliny, która zorganizowała wizytę. Gospodarzem spotkania była p. Beata Bylina.

Na własnej skórze mogliśmy przekonać się, jak edukują się studenci na kierunkach, które nas interesują. Podczas „wycieczki po UMCS-ie” braliśmy udział w kilku wykładach. Studenci 3 roku mieli za zadanie przygotować wystąpienia na temat pracy nauczyciela w szkole, a naszym zadaniem było ocenić ich pracę. Chętnie rozmawialiśmy z naszymi starszymi kolegami bombardując ich licznymi pytaniami. Studenci sprawdzili naszą wiedzę z dziedziny informatyki robiąc nam niezapowiedzianą kartkówkę. Jej wyniki były bardzo dobre. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat programu graficznego SIMBA oraz popracowaliśmy pod nadzorem pani prowadzącej na platformie edukacyjnej.
Na zakończenie zwiedziliśmy budynek UMCS-u. Bardzo zaskoczyły nas innowacyjne rozwiązania łączące stare budownictwo z nowym modernistycznym.
W miłej i pełnej ekscytacji atmosferze pożegnaliśmy się ze studentami, serdecznie dziękując za przyjęcie.
Dzięki takim wyjściom nasza szkoła zacieśnia swoje stosunki z lubelskimi uczelniami co daje nam jako uczniom wyśmienitą okazję do dobrego wyboru kierunku kształcenia.
Dawid Kowalczyk