S@motni w tłumie – spektakl, który nas poruszył

Samotni w tłumie, to spektakl, który obejrzeliśmy 21 marca w Chatce Żaka. Uczniowie z gimnazjum i liceum, pod opieką nauczycieli wybrali się, aby obejrzeć dzieło, które poruszyło wielu innych ludzi.

Głównymi bohaterami spektaklu są trzej nastolatkowie: Kasia, Krzysiek i Lukas. Cała trójka zmaga się z problemami życia codziennego i rzeczywistością, której nie do końca potrafią sprostać. Kasia to zamknięta w sobie dziewczyna, o wielkiej wrażliwości. Jej ucieczką od problemów, było prowadzenie bloga o jej życiu. Krzysiek i Lukas to dwójka kupli. Krzysztof odnosi swoje pierwsze sukcesy w programowaniu i łamaniu zabezpieczeń, czyli „hakowaniu” różnych stron. Pomimo takiej profesji, jest on bardzo kulturalnym i nieśmiałym chłopcem… oraz czytelnikiem pewnego bloga. Nieświadomie staje się zauroczony dziewczyną, która go prowadzi, a raczej Sonią16- bo taki nick na czacie miała Kasia, z którą Krzysiek pisał wielokrotnie, coraz bardziej zagłębiając się w internetową znajomość. Lukas z kolei, to zupełne przeciwieństwo chłopaka. Nieco od niego starszy i mający zupełnie inne podejście do świata. Jest typem imprezowicza i cwaniaka- otoczony ludźmi, myśli, że poradzi sobie z każdym problemem. Osobą, odgrywającą bardzo ważną rolę w przedstawieniu jest również Platon- bezdomny, starszy człowiek, z pozoru włóczęga, który z niezrozumiałych powodów wraca w jedno i to samo miejsce. Czwórka ludzi, która z pozoru jest zupełnie inna, a jednak podobna do siebie bardziej, niż byśmy się spodziewali. Każdy z nich jest samotny, lecz każdy jest taki na inny sposób.

Obejrzenie tej sztuki polecam każdemu. Była ona naprawdę ciekawa i mądra- czas jaki spędzony był na oglądaniu jej, wypełniony był wieloma różnymi emocjami i z pewnością nie poszedł na marne. Nic więc dziwnego, że po skończonym przedstawieniu aktorzy dostali głośne i długie brawa- także ode mnie.
Magdalena Długosz

We współczesne zjawiska społeczne zostały oryginalnie wplecione wątki z różnych lektur tj.: ”Romeo i Julia”, „Dziadów”, „Małego Księcia” i poezji W. Szymborskiej, J. Twardowskiego i innych. Przewijające się miedzy młodzieżowym slangiem wielkie teksty kultury nadały sztuce bardzo nietypowy charakter. Nikt się nie spodziewał, że w jednym spektaklu można zawrzeć tyle uniwersalnych treści. Spektakl zrobił ogromne wrażenie na wszystkich widzach i myślę, ze wzbudził wiele refleksji.
Agnieszka Bronisz

Bohaterami sztuki byli nastolatkowi- Lukas, Sonia i Krzysiek oraz bezdomny – Platon. Sztuka opowiada o walce z samotnością, nieodpowiednim towarzystwie i zgubnym hakerstwie. Spektakl sprawił, że jeszcze nie raz wybiorę się do teatru.
Paweł Stanek

Aktualny i bardzo ciekawy spektakl. Porusza problemy młodzieży, która przenosi się ze świata realnego do wirtualnego w przekonaniu, że jest to sposób na rozwiązanie problemów rodzinnych i osobistych. Jednak ich nie rozwiązują, a zamykają się w sobie, czują się porzuceni i bardzo samotni, mimo ze wokół tętni życie.
Piotr Walaszek