Wyróżnienie w skali ogólnopolskiej dla Agnieszki i Michała w konkursie „Żołnierze Wyklęci -Bohaterowie Niezłomni”

Dnia 31 marca 2014 roku w Trybunale Koronnym w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie lubelskiego i ogólnopolskiego finału konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”. W uroczystości uczestniczyli m.in. wiceminister Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, wojewoda lubelski Wojciech Wilk i Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz. Na początku uczniowie z IV LO zaprezentowali krótką część artystyczną, a następnie najlepszym uczniom wręczono nagrody za ich prace. Agnieszka Bronisz z 2a XXVII LO zajęła II miejsce w regionie oraz otrzymała wyróżnienie w skali ogólnopolskiej w kategorii Praca literacka wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Michał Mazurkiewicz z 3a Gimnazjum nr 8 otrzymał wyróżnienia w kategorii Praca plastyczna w regionie i w Polsce wśród uczniów gimnazjum. Agnieszka i Michał otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem nauczyciela historii Dariusza Rała. Na koniec odbyło się spotkanie z kilkoma żołnierzami wyklętymi, bohaterami niektórych prac. Wielu gości dziękowało wszystkim za udział w konkursie, podkreślali duże zaangażowanie uczestników i twierdzili, że była to wspaniała i pouczająca lekcja patriotyzmu.