Dni Otwarte w naszej szkole (WIDEO)

Goście, którzy nas odwiedzili w środę i czwartek podczas Dni Otwartych mieli okazję zobaczyć z bliska jak wygląda szkoła i poznać szczegóły oferty Gimnazjum nr 8 i XXVII Liceum Ogólnokształcącego.

W salach lekcyjnych i na szkolnych korytarzach czekało na odwiedzających mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Szczególnie ciekawe okazały się warsztaty dziennikarskie z p. Anną Dąbrowską z TV Lublin pt. „Występ przed kamerą – nie taki diabeł straszny”.

Swoją obecnością zaszczycili nas także radni Rady Miasta Lublin: p. Marek Jakubowski, p. Zbigniew Ławniczak i p. Marcin Nowak, a także p. Mieczysław Biszkont – przewodniczący Zarządu Dzielnicy Czuby Północne.

Dni Otwarte zapisały się w historii naszej szkoły na pewno jako udane. Było duże zainteresowanie zarówno Gimnazjum, jak i Liceum. Jeśli chodzi o LO to największym zainteresowaniem cieszyła się klasa bezpieczeństwa wewnętrznego. Oprócz oprowadzania kandydatów po budynku szkoły, zorganizowaliśmy dla nich wiele innych atrakcji: szkolny Olimp, wystawa masek przeciwgazowych i sprzętu pożarniczego, warsztaty rękodzieła, nauka i rozgrywki w szachy, pokazy samoobrony i  gimnastyki, stoisko językowe połączone z prezentacją projektów międzynarodowych, w tym COMENIUS, stoisko ze zdrową żywnością, warsztaty chemiczne i fizyczne oraz pokazy pierwszej pomocy i stoisko ratownika WOPR. Nie zabrakło specjalnych gości, odwiedzili nas m.in. p. Marcin Nowak – radny Rady Miasta Lublin i dziennikarka TVP Lublin Anna Dąbrowska.

Agnieszka Bronisz, kl. IIal
Zapraszamy do fotogalerii.


Dni Otwarte - Nowy Tydzień 7-13 kwietnia 2014