Grupa Comeniusa w Danii część I

Sobota upłynęła nam w historycznych klimatach. Zwiedziliśmy Gniezno i Poznań. Pan Rał przeprowadził lekcję historii na temat początków państwa polskiego. Była bardzo ciekawa. Szczęśliwie towarzyszący nam od Lublina deszcz przestał padać dokładnie w momencie naszego przyjazdu do Gniezna. W Poznaniu zaświeciło nam nawet słońce. Nocleg mieliśmy w Rzepinie, przy granicy z Niemcami.

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy w dalszą podróż. Niedziela upłynęła nam głównie na jeździe, chociaż z miłą przerwą na zwiedzanie Berlina. Wrażenia wspaniałe. Wszyscy bardzo zadowoleni. Niestety również potwornie przemarznięci, ale prawdziwego turysty nic nie jest w stanie zniechęcić.
Wczesnym wieczorem dotarliśmy do Ribe. Agnieszka Bronisz, Emilia Wielgos, Kajetan Dropek i Olek Rał, czyli my – trochę młodsza część naszej grupy, zostaliśmy przywitani przez rodziny goszczące i pojechaliśmy do swoich „comeniusowskich domów”. Nauczycieli powitał koordynator projektu pan Simon. Czekamy z niecierpliwością na pierwszy roboczy dzień naszego mitingu w Danii. Część wycieczkowa dobiegła końca (trochę szkoda), teraz przyszedł czas na realizację projektowych zadań. Jesteśmy jednak pewni, że znajdzie się chwila również na dobrą zabawę w gronie koleżanek i kolegów z ośmiu partnerskich krajów.

Uwaga !!!

Jutro pierwsza część konkursu Comeniusa, dotycząca naszej podróży do Danii.