Polsko-Litewska Wymiana Młodzieży – pozdrowienia z Alove część I

Minął tydzień od naszego powrotu z Danii, a już dziesięcioro uczniów z naszego gimnazjum i liceum pod opieką p. Małgorzaty Wrony, p. Izabeli Łukasik i p. Jarosława Pietraka rozpoczęło swoją przygodę na Litwie. O drugiej nad ranem, nie do końca  jeszcze przebudzeni wyjechaliśmy z Lublina, żeby po raz drugi zawitać w szkole partnerskiej w miejscowości Alove. Litwa przywitała nas piękną słoneczną pogodą.

W szkole w Alove czekali na nas niecierpliwie uczniowie oraz nauczyciele na czele z panem dyrektorem. Po zwiedzeniu szkoły rozpoczęły się gry i zabawy, których celem było przełamanie pierwszych lodów. Społeczność szkolna oraz zaproszeni goście obejrzeli przygotowane na to spotkanie filmy i prezentacje. Krótka ale przepiękna część artystyczna zrobiła na nas wielkie wrażenie. Po smakowitym obiedzie był czas na dalsze gry i zabawy integracyjne, dzięki którym poznaliśmy swoje imiona, dowiedzieliśmy się jakie zainteresowania mają polscy i litewscy uczniowie. Ważnym punktem dzisiejszego programu była wizyta w miejscowym kościele i wywiad z księdzem proboszczem na temat historii kościoła oraz obrzędów i tradycji świątecznych na Litwie. Do hotelu wróciliśmy wieczorem, aby odpocząć i nabrać sił przed jutrzejszą wycieczką edukacyjną do Wilna.