Polsko-Litewska Wymiana Młodzieży – pozdrowienia z Alove część II

Nadszedł dzień wycieczki edukacyjnej do Wilna. Słoneczny poranek sprawił, że mieliśmy jeszcze więcej zapału do zwiedzania przepięknego miasta. Wyjechaliśmy spod szkoły w Alove. Podczas podróży byliśmy podobierani w pary polsko – litewskie. Naszym zadaniem było napisanie krótkiego słowniczka polsko – litewsko – angielskiego.

Była to świetna zabawa, a zarazem nauka nowego języka i integracja z litewskimi uczniami. Dodatkowo mogliśmy poznać się trochę bliżej i opowiedzieć sobie o naszych zainteresowaniach. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem jak łatwo naszym litewskim przyjaciołom przychodziło wypowiadanie polskich słów. My również radziliśmy sobie nieźle. Gdy dojechaliśmy do Wilna, zaczęła się długa piesza wycieczka z przewodnikiem po Starym Mieście, który ciekawie opowiedział nam historię stolicy. Widzieliśmy wiele pięknych miejsc: Góra Trzech Krzyży, Archikatedra Wileńska, Uniwersytet, Ostra Brama, Kościół Św. Anny – perła gotyku, zespół architektoniczny O.O. Benedyktynów, obraz Miłosierdzia Bożego, dom w którym Adam Mickiewicz  spędził studenckie lata. Szliśmy uliczką, przy której znajduje się ściana z tabliczkami upamiętniającymi ważne osobistości związane z Wilnem. Wśród nich znaleźli się nasi  wielcy rodacy. Oprócz samego Mickiewicza, byli tam m.in.: K.I. Gałczyński,  J .Słowacki, Cz. Miłosz. Po obiedzie w miejscowej restauracji mieliśmy czas wolny w ogromnej galerii handlowej Akropolis. Niestety pogoda się zepsuła i biegnąc do centrum przemokliśmy do suchej nitki. Jednak to nie zepsuło naszych nastrojów i po dniu pełnym wrażeń wróciliśmy do hotelu. Jutro integrujemy się w szkole podczas gier i zabaw sportowych. Czekajcie na nasze relacje! Pozdrawiamy!