Polsko-Litewska Wymiana Młodzieży – pozdrowienia z Alove część III

Dzisiejszy dzień spędziliśmy w szkole. Każdy z nas brał udział w warsztatach kulinarnych i rękodzieła. Pod kierunkiem pań z koła gospodyń wiejskich upiekliśmy „litewskiego gryczaka”, babkę ziemniaczaną oraz zrobiliśmy podstawki pod szklanki i koszyczki z wikliny.

Po degustacji regionalnych potraw udaliśmy się do sali komputerowej, by w polsko-litewskich grupach przygotować prezentacje multimedialne z wczorajszej wycieczki do Wilna. Po obiedzie mieliśmy czas na gry i zabawy sportowe. Graliśmy w siatkówkę, koszykówkę i „kartofla”. Później nadszedł czas na prezentacje tańców i piosenek. Litewskie uczennice nauczyły nas tańczyć twista. My zaprosiliśmy ich do poloneza, by razem z nami wykonali nasz narodowy taniec. Czuliśmy się, jakbyśmy rozpoczynali piękny bal. Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali także swoje umiejętności wokalne. Wieczorem przygotowywaliśmy dla siebie nawzajem kolację. Wylosowaliśmy osoby, dla których robiliśmy kanapki. Najciekawsze było to, że zarówno przygotowania jak i posiłek odbywały się w milczeniu. Pomimo tego potrafiliśmy się świetnie porozumieć i dobrze bawić. Było trudno, a zarazem zabawnie. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do hotelu. Pozdrawiamy: Daria, Patrycja i Kamil (1ag), Mateusz (3ag), Patrycja i Ania (1al), Patryk, Robert, Adam i Agnieszka (2al) oraz opiekunowie: Małgorzata Wrona, Izabela Łukasik i Jarosław Pietrak.
Zapomnieliśmy dodać, że jutro jedziemy do Druskiennik, Parku Grutas i zobaczymy piramidy w Merkine, a wieczorem będziemy bawić się na dyskotece. Laimingai! 🙂