Polsko-Litewska Wymiana Młodzieży – pozdrowienia z Alove część IV

Czwartek upłynął nam na przemiłej wycieczce edukacyjnej. Na początek wspięliśmy się na Górę Merkine skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na rozlewisko trzech rzek, wśród których króluje Niemen. Następnym punktem programu była nieco dziwna budowla zwana piramidą Merkine. Niezwykle ciekawym okazał się Park Grutas. Jest to połączenie muzeum socrealizmu z kameralnym zoo.

Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat czasów komunizmu. Po obiedzie, który zjedliśmy w restauracji o myśliwskim wystroju wyruszyliśmy na zwiedzanie Druskiennik. To piękny kurort, jedno z ulubionych miejsc Józefa Piłsudskiego. Skosztowaliśmy wód mineralnych, obejrzeliśmy pokaz „śpiewających fontann”, przespacerowaliśmy się brzegiem słonego jeziora. Litewscy uczniowie przygotowali dla nas kilka informacji na temat Druskiennik. Pogoda sprzyjała relaksowi na świeżym powietrzu.
Po powrocie do szkoły, przygotowaniu materiałów do fotoreportażu z dzisiejszej wycieczki i zjedzeniu kolacji mieliśmy możliwość wspólnie z koleżankami i kolegami z Litwy ustalić plany na wieczór. Postanowiliśmy zająć się sportem. Graliśmy w siatkówkę, koszykówkę i dwa ognie. Dzisiejszy dzień to kolejna udana integracja uczniów obu naszych partnerskich szkół.
Wszystko co dobre szybko się kończy i jutro po południu wracamy do domów. Zanim jednak opuścimy Litwę zawitamy ponownie do Druskiennik żeby spędzić kilka miłych godzin w parku wodnych rozrywek. Czeka tam na nas zjazd z najdłuższej zjeżdżalni „Bermudy”, basen z morskimi falami, wspinaczka na mosty małp, kąpiel w górskiej rzeczce oraz spacer po prawdziwym morskim piasku.
Do zobaczenia w poniedziałek w szkole 🙂