Chemionerzy – XII edycja (WIDEO)

XII edycja Międzygimnazjalnego Konkursu „Chemionerzy” już za nami. Po raz drugi w historii konkursu zdobyto rekordowe 1 000 000 punktów.
Dnia 30 maja 2014 roku odbyła się XII edycja Międzygimnazjalnego Konkursu ”Chemionerzy” organizowanego przez Gimnazjum nr 8 im. Grażyny Chrostowskiej wchodzące w skład Zespołu Szkół nr 10 w Lublinie.
Celem konkursu jest powtórzenie i usystematyzowanie wiedzy przyrodniczej, rozwijanie pasji chemicznej, integracja uczniów szkół gimnazjalnych zainteresowanych chemią oraz współpraca nauczycieli gimnazjów, a także wymiana doświadczeń metodycznych.

Konkurs honorowym patronatem objęli :
– Lubelski Kurator Oświaty – Krzysztof Babisz
– Dziekan Wydziału Chemii UMCS w Lublinie – prof. dr hab. Władysław Janusz
– Kierownik Zakładu Dydaktyki Chemii UMCS w Lublinie – dr hab. Ryszard Maciej Janiuk
– Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne

W konkursie wzięli udział uczniowie z 8 gimnazjów:
– Gimnazja lubelskie nr 1, 7, 8, 9, 10, 25
– Gimnazjum nr 1 w Świdniku
– Gimnazjum nr 1 im. ks. Jana Twardowskiego w Siennicy Nadolnej.

Na tegoroczną uroczystość przybyli:
Pani Edyta Fidecka – Wicedyrektor Wydziału Wspierania Rozwoju i Edukacji Kuratorium Oświaty w Lublinie
profesor dr hab. Dorota Kołodyńska– adiunkt Zakładu Chemii Nieorganicznej
dr hab. Ryszard Maciej Janiuk – kierownik Zakładu Dydaktyki Chemii.

Konkurs urozmaiciły występy artystyczne młodzieży naszej szkoły. Przygotowano przedstawienie ekologiczne pt: „ Przebudzenie”, a także chemiczne kalambury.

Wyniki konkursu:
I miejsce – 1 mln punktów – Miłosz Kierepka, Mateusz Suchodół – uczniowie Gimnazjum nr 10 w Lublinie- nauczyciel p. Bożena Wójtowicz
I miejsce – 1 mln punktów – Kamil Dudek, Włodzimierz Zalewski – uczniowie Gimnazjum nr 1 w Lublinie – nauczyciel p. Katarzyna Osińska
II miejsce – 500 tys. punktów – Alicja Okapa, Weronika Szlechetka – uczennice Gimnazjum nr 10 w Lublinie – nauczyciel p. Bożena Wójtowicz
III miejsce – 20 tys. punktów – Bartosz Bańka, Emil Danieluk – uczniowie Gimnazjum nr 1 w Siennicy Nadolnej – nauczyciel p. Zbigniew Rzemieniuk

Laureatom oraz nauczycielom opiekunom zostały wręczone dyplomy, podziękowania i nagrody książkowe ufundowane przez Dziekana Wydziału Chemii UMCS i WSiP.

„Chemionerzy” to jedyny w swoim rodzaju konkurs, który uczy i bawi. Potwierdzają to rozmowy z uczniami i nauczycielami w trakcie konkursu, a także ankiety ewaluacyjne, w których podkreślano, że konkurs kształci, wzbogaca wiedzę przyrodniczą, uczy zastosowania chemii w życiu codziennym. Tegoroczną edycję nauczyciele i uczniowie pod względem merytorycznym i organizacyjnym w skali od 1-6 ocenili na 5,9.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo oraz fotogalerii.