Ósemka i Jedenastka na gimnazjalej sesji Rady Miasta

Czy trudna jest praca radnego? Jak wyglądają obrady Rady Miasta? Na te pytania mogli sobie dzisiaj odpowiedzieć nasi gimnazjaliści uczestnicząc w gimnazjalnej sesji Rady Miasta.

A wszystko to działo się w samej sali obrad Urzędu Miejskiego w Lublinie. Razem z kolegami z Gimnazjum nr 11 na chwilę staliśmy się radnymi. Nad całością obrad czuwał pan Zbigniew Ławniczak – Radny Rady Miasta Lublin, który wprowadził nas w tajniki pracy radnego. Dyskutując w komisjach wypracowaliśmy wiele pomysłów na zmiany w przestrzeni osiedlowej i miejskiej. I jak przystało na prawdziwych radnych oczywiście głosowaliśmy zupełnie na poważnie za pomocą imiennych kart. Była dyskusja, były i małe spory, jak to na sesji (gimnazjalnej) Rady Miasta.

Radio Lublin – Gimnazjaliści w roli radnych