Szkolny Teatr Dziesięciu w spektaklu „ Antygona” przed własną publicznością

We czwartek 29 maja Szkolny Teatr Dziesięciu. Na Łęgach przedstawił w naszej szkole spektakl pt. „Antygona” wg Sofoklesa. W przedstawieniu wzięli udział zarówno uczniowie klas gimnazjalnych, jak i licealnych, a jego premiera miała miejsce 17 maja, na Wiosennym Festynie Rodzinnym.
Aktorzy przeszli wiele prób zanim mogliśmy zobaczyć ich na scenie. Jedna z nich trwała 10.30-16.00 ! (z przerwami na posiłek i ustawienia techniczne). Mimo tego panowała na niej sympatyczna i rodzinna atmosfera. Ktoś opowiada kawały, ktoś szuka agrafek, a ktoś inny powtarzał swoją rolę w kącie. Wysiłek się opłacił i mimo stresu młodzi artyści zaprezentowali się znakomicie. Szczególne podziękowania należą się pani Małgorzacie Gąszczyk oraz pani Marii Stępień, które podjęły się reżyserii tej niełatwej sztuki, i trzymały pieczę nad dobrą grą aktorów. Pani Stępień uszyła nawet kurtynę do przedstawienia, żeby było jak w prawdziwym teatrze.
Teatr to piękna rzecz. Pokazuje wrażliwość człowieka, a widza zamyka w małym, kameralnym świecie i jak powiedział Robert De Niro: „Jedną z zalet aktorstwa jest możliwość przeżywania cudzego życia bez płacenia ceny za nie”. Adrianna Szymczyk